První fotbalový klub v Jesenici založil v roce 1920 Fritz Hockauf. Začátky klubu byly těžké, neboť v této době vládlo přesvědčení, že fotbal není sport, ale pouhá zábava pro rváče. Rodiče proto dětem fotbal zakazovali, přesto se Hockaufovi podařilo získat dostatečný počet nadšenců k založení družstva .....fotbal se hrál na hřišti  dnešního areálu "Singer" (bývalé dílny st. statku). Po smrti Fritze Hockaufra v roce  1923 klub zanikl. K obnovení klubu došlo  v roce 1930 z iniciativy Herberta Schieferdeckera, klub se mu nedařilo dlouho vzkřísit ... Ustavující schůze Německého fotbalového klubu (DFK) se konala v salonu hotelu Worschech, prvním předsedou klubu byl zvolen Martin Ovsík, jednatelem a vedoucím družstva byl jmenován Herbert Schieferdecker. Klubovými barvami se stala modrá a žlutá. První utkání sehrál DFK Jesenice v blízké Žihli, DFK zvítězil 5:2. První hřiště propůjčil klubu Anton Jesenský, bylo to pole za Luftnerovou továrnou. Utkání bylo odehráno 28.7.1930, kde soupeřem DFK byla opět Žihle, tentokrát Jesenice podlehla 1:2. Zájem o fotbal v Jesenici rychle stoupal (DFK měl brzy přes osmdesát členů) a tak již po roce tj. 1931 vznikl v Jesenici druhý fotbalový klub DSV - jejich barvami byla červená a bílá, klub hrál na hřišti dnešního automotoklubu, kde se hrálo i  po válce pod Sokolem Jesenice. Od roku 1932 se zápasy odehrávaly na hřišti pod pilou. Z iniciativy Fotbalového svazu českého severozápadu došlo ke sloučení obou jesenických klubů a vytvoření jediné silné organizace * Německého sportovního klubu. V sezóně 1936-1937 měl klub více jak 120 členů. Poslední utkání sehrál klub v roce 1938, po připojení Sudet klub zanikl.

Stávající hřiště bylo otevřeno v roce 1963 a mělo povrch kombinovaný - škvára+tráva (která byla po bocích hřiště). Zde se hrály soutěže mládeže i dospělých pod hlavičkou Sokola Jesenice až do roku 1990 a nastávající sezonu hrál klub  v Čisté z důvodu zatravňování domácího hřiště. Sezonu 1991-1992 však nedohrál a  odhlásil se ze soutěží. Největším úspěchem byla účast žáků, dorostu i dospělých v  krajském přeboru. V roce 1992, kdy na základě zákona o převodu sportovního majetku na uživatelské subjekty, byl areál převeden do vlastnictví SK Jesenice. Nové travnaté hřiště se otevřelo  v roce 1992 v červenci, přátelským utkáním mez fotbalisty, kteří kdysi hráli za Jesenici a německým mužstvem z Paulineaue. V tomto období vzniká i "stará garda", která inspirovala mladší hráče k přihlášení do soutěže v roce 1994. Toto mužstvo začalo od 4.třídy a každý rok postupovalo až do roku 1997, kdy dochází k ukončení činnosti  mužstev pod hlavičkou SK Jesenice. V roce 1997 přechází hráči  do klubu Zátiší Rakovník (který zde hrál 1 rok soutěž). Na základě přechodu hráčů SK do Zátíší dochází k přejmenování na  FC Jesenice, který působí dodnes ve sportovním areálu SK Jesenice.

V sezóně 1994-1995 vzniklo nové mužstvo složené převážně z hráčů, kteří v Jesenici působili před "zánikem" a bylo posíleno hráči, kteří chtěli jesenickému fotbalu pomoci z vyšších soutěží /Altman,Churan/. V této sezóně vyhrála 4.třída a v následující sezóně i 3.třída s obrovským náskokem. V roce 1996-1997 skončilo mužstvo po postupu do okresního přeboru na 2.místě a došlo ke sloučení s TJ Zátiší  a hrála se 1.A třída. Od roku 1994 do 2000 mužstvo trénoval trenér Bedřich Bočánek. Poté přišel trenér Karel Přenosil, který měl ligové zkušenosti, ale mužstvo pod ním absolvovalo pouze zimní přípravu a poté ho převzal trenér Jiří Hořejší na jednu sezónu. Poté mužstvo trénoval bývalý hráč Pavel Altman. V roce 2005-6 byl u mužstva trenér s mezinárodní licencí UEFA pan Radim Suchánek s ním se postoupilo do krajského přeboru na dvě sezóny. V roce 2008-2009 následoval sestup a každý rok se bohužel jesenický fotbal sesunul z již zmíněného vzestupu  až do současného OP.Mužstvo mužů trénuje,se s amlou přestávkou, opě Pavel Altman, dorostu se věnuje Petr Fiala a od roku 2012 doteď trénuje FC Jesenici-mládež Martin Hořejší, který se předtím věnoval fotbalu profesionálně a tím se předpokládá a věří, že se úroveň fotbalu v Jesenici bude opět zvedat..

FC Jesenice
Zahradní 38